Zübeyit Gün

Hakkımda

Dr. Zübeyit Gün, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını Sorbonne Üniversitesi (Fransa/Paris), Psikoloji Enstitüsü, Klinik Psikoloji ve Psikopatoloji Anabilim Dalında tamamlamıştır. Yurt dışında bulunduğu süre içinde dünyanın önde gelen uzmanlarından terapi eğitimleri ve süpervizyon hizmetleri almıştır.

23 yıllık meslek yaşamı boyunca ruh sağlığının farklı alanlarında yurt içinde ve yurt dışında psikolog, klinik psikolog ve psikolog doktor olarak çalışmış, ayrıca Yrd. Doç. Dr. olarak lisans ve yüksek lisans düzeyinde klinik psikoloji, psikopatoloji, psikoterapi yaklaşımları, çift ve evlilik terapisi, grup terapisi ve uygulamaları dersleri vermiş ve Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Direktörlüğü yapmıştır.

Bu deneyimleri sırasında bireysel terapi, çift ve aile terapisi yapmış ayrıca grup terapisi ve psiko-drama yöntemleriyle ruh sağlığına yönelik bireysel, grup ve kurumsal düzeylerde müdahalelerde bulunmuştur.

Ruh sağlığı uzmanlarına yönelik; "Aile ve Çift Terapisi Eğitimi", "Bütüncül Terapi Yaklaşımı Eğitimi " "Grup Terapisi ve Uygulamaları Eğitimi" gibi eğitimler vermektedir. Ayrıca alanda çalışan psikologlara yönelik grup ve bireysel süpervizyon hizmetleri vermektedir.

Dr. Gün, TDI (Türk-Alman Enstitüsü), ILO (Uluslararası Çalışma Örgütü), UNICEF ve çeşitli üniversitelerde ruh sağlığıyla ilgili yürütülen bilimsel projelerde proje yöneticisi ya da proje uzmanı olarak görev almıştır.

Ruh sağlığının çeşitli alanlarında Fransızca, İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanmış kitap, kitap bölümü ve makaleleri bulunmaktadır. 2002 yılından beri ruh sağlığı ile ilgili ulusal ve uluslararası kongrelere (100’den fazla) konuşmacı olarak katılmıştır.

Klinik çalışmalarına, kurucusu olduğu GENESİS Psikolojik Danışmanlık merkezinde devam etmektedir.